Aktuálně


Zúčastnily jsme se akce: "Rozběhneme pěstounství aneb poběžíme spolu"

V sobotu 18.9.2021 se v Chrudimi v parku na Střelnici konala akce v rámci Týdne (pro) pěstounství pod názvem "Rozběhneme pěstounství aneb poběžíme spolu". V rámci akce byl zajištěn bohatý doprovodný program pro děti, informační stánek pro zájemce o pěstounskou péči, kde jsme zodpovídaly mnoho zajímavých dotazů. Počasí se také umoudřilo a tak můžeme jen poděkovat MěÚ Chrudim, oddělení sociálních věcí pod vedením vedoucí Mgr. Radky Pochobradské a jejího skvělého týmu, že nám bylo umožněno se takové akce zúčastnit.

Sportu zdar a pěstounství zvlášť!!!

G a T


Co nám září přinese?

Kromě toho, že nám děti nastoupí do škol a školek, se můžeme těšit na dva semináře v termínech 7.9. a 21.9. Už je i známo téma druhého semináře a myslím, že se nudit nebudeme: "Specifika péče o děti vlastních dětí - zvládnutí role prarodičů s rolí pěstounů".

My se můžeme těšit :-) na inspekci, která proběhne v termínu 22. - 24.9. v prostorách kanceláře a která se dotkne i některých z Vás. Již nyní jsem hovořila s několika pěstouny a požádala je o účast při rozhovoru se členy inspekce. Nebojte, kontrolovanými budeme jen já s Terezkou ;-).Věřím, že se vše vydaří, děti půjdou do školy, užijeme si semináře a inspekce dopadne dobře. Teď máme ještě prázdniny, tak si je všichni užijme a nabírejme síly na nový školní rok.


Krásné a slunečné dny Vám přeje Gábina a Tereza


Prázdniny jsou před námi a tak mi dovolte jen pár informací:

  • v tyto dny Vás objíždím kvůli podkladům, žádostí, které se týkají respitních pobytů
  • do konce května byla možnost si splnit 6 hodin vzdělávání pomocí nové metody, a to vyplněním pracovních listů tentokrát na téma "Spokojená rodina I." V současné době se připravují nová témata, o kterých Vás budu včas informovat. Tato metoda se v časech, kdy jsme se nemohli setkávat na seminářích, osvědčila, někteří ji budou využívat i v nadcházejícím období v kombinaci s prezenčními semináři, a to je má další informace. Již máme stanoveny termíny dvou zářijových seminářů

7.9.2021 - Zdravá identita dítěte v NRP

21.9.2021 - téma se připravuje

  • dále Vás také musím informovat o termínech čerpání mé dovolené: 16. - 23.6., 1. - 12.7., 2 - 6.8. V těchto dnech mě bude zastupovat kolegyně Bc. Tereza Pozdníková - 774 486 069, na kterou se můžete v případě potřeby obracet. Protože jsem se ale nyní v červnu se všemi viděla a návštěvy v rodinách plánuji i v červenci a srpnu, tak věřím, že nenastanou žádné nepředvídatelné situace a budete si moci prázdniny s dětmi užívat v klidu a bez starostí.

Tímto Vám přejeme krásné léto, hodně zdraví a pohody. Odpočívejte, všichni si to po náročných měsících zasloužíte:-)

Gábina a Tereza 


Rozvoz ochranných prostředků


Moc Vás všechny zdravíme a chceme Vás informovat o tom, že byly ze státních hmotných rezerv uvolněny ochranné prostředky pro pěstounské rodiny (roušky pro děti do 15 let a respirátory pro pěstouny a děti nad 15 let). Všechny budeme včas telefonicky informovat o tom, kdy Vám vše rozvezeme a předáme.


Přejeme všem vnitřní klid a stabilitu. Držte se, buďte opatrní a hlavně zdraví.

Gábina M. a Tereza P.


Moji milí, nikoho z nás nenapadlo, co nás všechno v roce 2020 potká, jaký kolotoč událostí se roztočí. Mnohému nás ale letošní rok i naučil. Naučil nás zpomalit a to doslova, začít uvažovat v mnohých ohledech jinak, nemyslet si, že máme vše jisté, uvědomit si, co je skutečně cenné a důležité a že právě tyto věci nejsou hned vidět. Všichni jsme zpomalili, opustili jsme to zběsilé tempo, které jsme si za poslední dobu zvolili a vrátili se ke skutečné podstatě života. Učili jsme se žít i pracovat jinak.

Moc Vám chci všem poděkovat za spolupráci v tomto roce, za vstřícnost a důvěru, kterou z Vaší strany vnímám. Moc si toho vážím. Vám všem přeji do nového roku hodně zdraví, klidu, lásky a optimismu nejen na Vaší tváři ale i ve Vašich srdcích.

Gabriela Mikulecká


Snažím se v této podivné době nezahálet :-) Vzdělávám se, aby naše spolupráce byla ještě příjemnější, respektující a hlavně užitečná!


Aktualizace dle usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1078, 1079 a 1080


Kontakt zaměstnanců, kteří doprovázejí osoby pečující, osoby v evidenci a jim svěřené děti dle § 47b odst. 5 zákona o SPOD lze za současných opatření realizovat distančně, osobní kontakt je třeba omezit na nezbytné minimum.


Informace k povinnému vzdělávání

V září se nám podařilo uskutečnit dva prezenční semináře (viz přiložené foto z nich). Bohužel říjnový a ani listopadový seminář se již neuskuteční. Někteří z Vás si v listopadu zkusí e-learningovou formu vzdělávání od společnost Médea a pevně věřím, že po Novém roce už bude situace klidnější a bude nám umožněno, abychom se v rámci seminářů viděli naživo protože to je beztak nejlepší :-) Stejně jako celá republika, i já nyní funguji v omezenějším režimu, ale po předchozí telefonické domluvě se schůzka v kanceláři v Chrudimi nebo i u Vás v rodině může uskutečnit. 

Přeji Vám hlavně zdraví a trpělivost v rámci domácí výuky Vašich dětí.


Seminář 8.10.2020 se musí z důvodu povinné karantény pověřené osoby zrušit!!!

Hezký den, do všech rodin :-) Minulý týden jsem bohužel měla kontakt s pozitivní osobou a jsem v povinné karanténě. Naštěstí pouze do pátku 9.10 2020, protože mé výsledky na Covid 19 vyšly negativně. V této nelehké době se nám podařilo uskutečnit dva ze čtyř plánovaných podzimních seminářů. Zvládli jsme to v rouškách a za přísnějších hygienických opatření. Bylo vidět i na Vašich reakcích, že jste si společně strávený čas užili a my s Vámi. Zatím se s lektorkou domlouváme na náhradním termínu semináře "Zdravá identita dítěte v NRP". Hodně bude záležet na dalších vládních opatřeních a na ně budeme reagovat. O všem Vás budu včas informovat. Listopadový termín semináře zatím zůstává v platnosti.

Chceme Vám s kolegyní poděkovat za zodpovědné chování na seminářích i mimo ně. Držte se a buďte zdrávi :-)


Od 10.09. 2020 roušky POVINNÉ ve vnitřních prostorách, takže zítra roušky s sebou!!! Kdo nebude mít svou, dostane od nás roušku jednorázovou!!! Společně to zvládneme :-) 


Podzimní termíny vzdělávacích seminářů a organizační pokyny!!!


10.09. 2020 - Bezpečně na internetu - kyberšikana a sexting I. (lektorky: G. Mikulecká, T. Šustrová)

17.09.2020 - Komunikace v rodině - Jak komunikovat, abychom si rozuměli? (lektorka: I. Honzlová)

08.10.2020 - Zdravá identita dítěte v NRP (lektorka: I. Honzlová)

05.11.2020 - Bezpečně na internetu - kyberšikana a sexting I. (lektorky: G. Mikulecká, T. Šustrová)

Semináře se uskuteční v kanceláři Pověřené osoby na adrese : Čs. Partyzánů 26, v Chrudimi. Počátek všech seminářů v 8.15 hod.

Během seminářů budeme dodržovat preventivní hygienická opatření - dezinfekce prostor, dezinfekce rukou, používání jednorázového nádobí, častější větrání, pokud možno dodržování rozestupů a omezení osobního fyzického kontaktu (objímání, podávání rukou..)

Roušky dle nařízení vlády zatím nejsou povinné. Přesto bych Vás ráda poprosila, abyste si je s sebou raději vzali s tím, že se na jejich používání můžeme domluvit v rámci skupiny (pokud by zde byl například někdo, kdo se cítí více ohrožený apod.) Je také možné, že lektoři budou používat ochranné pomůcky (respirátory, štíty, roušky...) Je to z preventivních důvodů, jelikož se při lektorování setkávají s větším množstvím osob z různých profesí a regionů.

Těšíme se na Vás :-)Kampaň Staň se pěstounem!
V rámci kampaně byl natočen krátký dokument O pěstounství, ve kterém argumenty PRO pěstounskou péči neobhajují odborníci z vědeckých kruhů či pěstouni, ale PRO pěstounství zde hovoří mladí lidé, kteří náhradní rodinnou péčí sami prošli nebo k nim domů přišel nový sourozenec z dětského domova. Jak tuto etapu svého života prožili? Co o ní řekli? Proč je rodina tak důležitá?

více: 

https://www.youtube.com/watch?v=bkpvMUk-7-U&fbclid=IwAR2PVz5mgCPLPz7P-kHjmf3lB3HGZ38SUmnf6uXCvXQWSNyk-jfOmDVtdsw


Novinky u pověřené osoby

V červnu se rozšířilo naše pověření pro celý Pardubický kraj. Máme velkou radost a proč píši v množném čísle? Od května mám novou spolupracovnici Terezu Šustrovou, která bude v některých rodinách působit jako klíčová sociální pracovnice - více v sekci kontakty. 


S ohledem na ukončení nouzového stavu jsem po telefonické domluvě opět připravena Vás přijmout 
v kanceláři v Chrudimi nebo Vás navštívit ve Vašich domácnostech.

Těším se na Vás :-)


Pozor změna!!! 
Ruší se i termín semináře, který byl stanoven na 2.6. 2020
Nové termíny seminářů: 17.9. 2020 téma: "KOMUNIKACE V RODINĚ - Jak komunikovat, abychom si rozuměli?" 8.10. 2020 téma se ještě domlouvá
Lektorem pro oba semináře bude opět PhDr. Ivana Honzlová


Vzdělávání pěstounů

26. 03. 2020 - "KOMUNIKACE V RODINĚ - Jak komunikovat, abychom si rozuměli?" - na semináři budeme společně hledat odpovědi na mnoho otázek např.: Co je to komunikace, druhy komunikace? Co komunikaci v rodině ovlivňuje? Komunikace v rodině X Vztahy v rodině; Nejčastější chyby v komunikaci aneb Takto ne; Praktická doporučení jak komunikovat, abychom si v rodině rozuměli.


Vzdělávání pěstounů 

23. 01. 2020 - "Příbuzenská pěstounská péče a její specifika" - vznik příbuzenské pěstounské péče - čemu je nová rodina vystavena - čemu jsou vystaveny děti v příbuzenské pěstounské péči - čeho by se měli pěstouni v příbuzenské pěstounské péči vyvarovat - vztahy v rámci příbuzenské pěstounské péče, vztahy s biologickou rodinou, zdravá identita dítěte.


Vzdělávání pěstounů 

24. 09. 2019 - "Jak to vše zvládat?" - Co pěstouny posiluje X Co vnímají jako zatěžující, Stres byl, je a bude? Syndrom vyhoření? To se mě netýká? Netýká? Nejsme stroje, jsme JEN LIDÉ. Praktické ukázky, jak to vše zvládat....


Den (pro) pěstounství v Chocni 15.9. 2019 

Přijďte s námi strávit příjemný čas na krásném místě a přitom se dozvědět něco nového. Odkaz na událost zde: https://www.facebook.com/events/1665326400264138/ 


První výročí za námi :-)

V květnu uplynul rok od samostatné činnosti doprovázení pěstounských rodin. V průběhu dvanácti měsíců se uskutečnily čtyři semináře pro pěstouny, otevřela se pro Vás nová kancelář v Chrudimi na adrese Čs. Partyzánů 26. V červnu došlo také na rozšíření naší činnosti i na spádová území města Pardubic. V září opět odstartujeme sérii vzdělávacích seminářů na téma: "Jak to vše zvládat?", "Jak nás vidí děti?", "Tresty ve výchově dětí - ano, nebo ne?", "Jak mluvit s dítětem o biologických rodičích". Příští rok budeme pod záštitou Pardubického kraje organizátory "Dne pro pěstounství". Čeká nás tedy další rok plný práce, radostí ale i starostí. Chci Vám tímto poděkovat za podporu, kterou mi dáváte a která je pro mě motivací služby pro Vás co nejlépe vylepšovat. Je pro mě velmi důležité, abyste věděli, že tu jsem pro Vás a že v tom nikdy nebudete sami!


Otevření nových prostorů v Chrudimi  

Od 01. 12. 2018 jsou pro Vás otevřeny nové prostory v Chrudimi na adrese Čs. Partyzánů č.p. 26, které je možné využít po předchozí telefonické dohodě pro konzultace s osobami pečujícími a dětmi jim svěřenými do péče. Věřím, že se Vám nové prostory budou líbit. 

Vzdělávání pro pěstouny v roce 2019 

Specifika dětí v NRP I. a II. 

19 .2. 2019 a 16. 4. 2019 se uskuteční vzdělávání pro pěstouny na téma "Specifika dětí v NRP". Jedná se o velmi široké téma. V rámci semináře se zaměříme na poruchu attachmentu, důležitosti lásky a bezpečí pro dítě, co umí udělat s dětskou psychikou pocit strachu a nedůvěry, dlouhodobé vystavení dítěte úzkostnému nebo děsivému jednání rodiče a situacím, kdy je rodič zdrojem bezpečí a zároveň strachu. Cílem tohoto vzdělávacího bloku je uvědomění si, že pěstoun je pro dítě bezpečnou základnou, zdrojem útěchy a bezpečí.